MATTA, Konya. Turkiet, 1900-talets slut, ca 285 X 201 cm.

Polykrom medaljong på blå botten. Beige/sandfärgad huvudbård med stiliserat polykromt mönster.

Bruksslitage, abrash, fransar med slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK