459812

Vicke Lindstrand

(Ruotsi, 1904-1983)
Vicke Lindstrand
(Ruotsi, 1904-1983)

VAS, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, numrerad 46661 och signerad.

Oregelbunden form. Etsad och slipad dekor i form av grenverk med enstaka fåglar. Etikettmärkt Kosta och Duka. Höjd 24,5

Obetydligt slitage, obetydliga repor på foten.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet