FÅTÖLJER, ett par, möjligen Erik Chambert, 1920/1930-tal.

Skal av alm. Armlän i betsad björk. Röd klädsel.

Bruksslitage. Stötmärken, skav, repor.

Muut tiedot

Jämför fåtöljer sålda på Bukowskis Moderna Höstauktion 2006-11-03, auktion 541, katnr: 1355.

Lähtöhinta
15 000 SEK