SKÅL, keramik med silverfattning stämplad Nevalainen, delvis Ryssland tidigt 1900-tal.

Rundad skål med röd glasyr, silvermonteringen med dekor av girlander. Diam ca 7, höjd 5,5 cm.

Slitage, skålen senare tillkommen, silvermonteringen med dekorskador, någon detalj sned.

Lähtöhinta
2 000 SEK