DOSA, silver, Ryssland 1885. Vikt ca 100 gram.

Rektangulär. Nielloarbete. Invändigt förgylld. Dekor av kartusch med trojka i vinterlandskap. Stiliserat bladverk. 9 x 5,5 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK