SNEDKLAFFSKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat. Beslag av mässing. Underdel med nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. 5 lådor under klaff. Överdel med räfflade dörrar och bakomliggande hyllor. 2 lådor under dörrar. Bredd 103. Djup 45. Höjd 191 cm. Nyckel finns.

Senare målning och beslag. Renoverad. Repor och märken. Något avslag på lådor.

Lähtöhinta
10 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?