SPJÄLLBAND, broderat, 1800-talets andra hälft.

Broderat med korsstygn samt glasstavar. Upphängning och nederdel av mässingsplåt med dekor av rocailler och bladverk, samt handtag av opakglas med förgyllda ränder. Längd ca 190 cm.

Bruksslitage. Lagningar. Smärre skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK