MATSERVIS, 86 delar, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Dekor i blått. 14 mattallrikar (2 storlekar), 21 entrétallrikar, 23 djupa tallrikar (2 storlekar), 13 assietter, 5 karotter, 8 serveringsfat, såsskål samt terrin med lock. Terrinens längd 32 cm.

2 karotter samt 2 serveringsfat med sprickor och nagg. Några nagg och missfärgningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK