KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal.

Målade. Balusterformad ryggbricka. Skuren dekor av rocaille. Lös stoppad sits.

Renoverade. Kompletterade. Repor och märken. Maskstungna. 1 armlän med avslag. Fläckad klädsel. Möjligen avkortade.

Lähtöhinta
8 000 SEK