KARMSTOL, rokokostil, 1900-tal.

Målad. Skuren dekor av rocaille och bladverk. Balusterformad rygg. Kopplade ben. Lös stoppad sits.

Senare målning. Repor och märken. Klädsel med smärre fläckar. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK