TAKLAMPA, möjligen Carl Fagerlund, omkring 1900-talets mitt. Höjd ca 140 cm.

Glascylindrar på tre nivåer. Med plasthållare monterade på metallstomme. 12 socklar. Diameter 64 cm.

Bruksslitage. Tre plasdelar saknas, samt en skadad. En cylinder skadad. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK