SOFFBORD, Axel Einar Hjort, tillskrivet. Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft.

Rak och stram form, kvadratisk. Utdragslåda. Brickmärkt med nummer R36790 -4733. Skivans mått ca 54 x 54, höjd ca 48,5 cm.

Slitage, repor och märken. Ytliga sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK