GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal. Vikt 87 g.

Godronnerad form. Uppsvängd hänkel. Höjd 12 cm.

Smärre bucklor. Pip med bristning. Anlupen.

Lähtöhinta
1 500 SEK