464750

Kosta Boda

(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)
Kosta Boda
(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)

VAS, glas, ur serien "Väntande kvinnor vid havet", Mona Morales-Schildt, Kosta, formgiven 1965.

Organisk form. Dekor av inlagda ränder. Otydlig märkning Kosta samt möjligen 5-H22 . Höjd 33 cm.

Smärre slitage, repor och mindre märken. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
5 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet