VITRINSKÅP, gustavianskt, 1700-talets andra hälft.

Brutet krön, spröjsade dörrar, underdel med profilerade dörrar. Grönmålat, invändig målning i rosa. Längd 106, djup 40, höjd 198 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Renoverat och kompletterat. Delvis senare glas. Underdel tillverkad vid 1900-talets mitt.

Lähtöhinta
10 000 SEK