SKRIVBORD, rokokostil, 1800-talets mitt.

Målat. Svängda ben. Två lådor i sarg. Beslag av mässing. Längd 98. Bredd 60. Höjd 76 cm.

Senare målning samt beslag. Repor och märken. Beslag något lösa. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK