BOK,Nouveau recueil des fables d'Esope mises en françois..." Paris, 1718.

Nouveau Recueil des Fables d'Esope, mises en francois, avec le sens moral en quatre vers, & des figures a chaque fable. Dedie a la Jeunesse. Bilder av träsnitt i boken.

Bruksslitage. Fläckar. Ej genomgånget. Anteckningar på pärmens insida Kraftigt slitage på ryggen.

Alkuperä - Provenienssi

Skattmansö herrgård i Uppland.

Lähtöhinta
1 500 SEK