VÄVNAD, Skåne, 1800-talets andra hälft.

Dekor av bland annat blommor och stjärnor i gult, rött, blått och vitt. 210 x 108 cm.

Hål samt skador. Ställvis slitage och fläckar. Senare påsydda upphängningsringar.

Lähtöhinta
3 000 SEK