FRUKOSTSERVIS, porslin, 22 delar. Okänd tillverkning, Jugend. Troligen Hausmalerei.

Målad dekor av Vallmoblomster. Bestående av 10 koppar m fat (1 extra), 12 assietter, tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, smörask m fat, underlägg.

Mindre färgslitage, någon assiett med nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK