BENSINPUMP, Shell, The Tokheim pump, USA, 1900-talets mitt.

Metall. Senare hyllinredning. Dörrar. Senare lampa med kupa av glas. Längd 54. Bredd 40. Höjd 193 cm.

Omarbetat till skåp. Omlackerat. El ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken.

Alkuperä - Provenienssi

Samling tillhört Roland "Lövis" Johansson.

Lähtöhinta
25 000 SEK