Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, omkring 1800-talets mitt.

Mahognyfanérat med bronserad mässing dekor. Pärlstav i mässing. Konsollbord med bronserade tassfötter. Triangelformad krön flankerad av två urnor. Längd 71, bredd 40, höjd ca 249 cm.

Anlupet glas. Sprickor. Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK