POTTSKÅP, 1800-tal.

POTTSKÅP, 1800-tal.

Mahognyfanér. Snedställda hörn. Mässingslister kring låda och dörr i front. Sidor med beslag i metall. Bredd 47, djup 35, höjd 81 cm. Nyckel finns.

En list saknas. Sprickor. Slitage. Renoverad, utbytt lås.

Lähtöhinta
4 000 SEK