BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft.

Porslin och metall. Förgylld dekor med putti. Kupa av glas med frostad dekor. Höjd 65 cm inklusive kupa och stormglas.

Slitage och nötningar. Kupan med några små fotnagg.

Alkuperä - Provenienssi

Skärfva Herrgård

Lähtöhinta
1 500 SEK