Tvådelad. Överdel med dörrpar, bakomliggande hyllplan. Nederdel med lucka och bakomliggande hyllplan. Längd 105, bredd 55, höjd 195 cm. Nyckel finns.
Skador, sprickor. Kraftigt slitage.