STOLAR, 6 st, "Irma", Achille Castiglioni för Zanotta, Italien, 1900-talets tredje kvartal.

Stomme av metall, sits och rygg klädd i vinrött skinn. Etikettmärkta zanotta samt inpressat "zanotta ITALY" i lädret.

Bruksslitage, repor, tryckmärken i skinnet.

Lähtöhinta
4 000 SEK