KARMSTOLAR, ett par, funkis, möjligen Herman Munthe-Kaas för Christiania Jernesengfabrikk, 1930-tal.

Stålrörsstomme och armlän i lövträ. Löstagbara sittdynor i svart skinn, med beigefärgad keder.

Bruksslitage. Repor och märken. Något sliten keder.

Lähtöhinta
3 000 SEK