Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

SERVISDELAR, ca 50 delar, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen.

8 mattallrikar, 8 mattallrikar mindre, 9 assietter, 8 assietter mindre, 3 tekoppar med fat , 3 kaffekoppar med fat, 5 kaffekoppar med fat, 2 kannor, salt och pepparströare, 2 ljusstakar, skål samt skål på fot.
Mestadels andrasortering.
Medföljer 4 tekoppar utan fat, en udda kaffekopp och ett udda kaffefat, samt två små askfat Blå Blomst.

Mestadels andrasortering. Nagg, slitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK