Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Nystilar

Nystilar

BOKSKÅP, nyrenässans, sent 1800-tal

Fanerat med valnöt samt valnötsrot, överdel med glasade dörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrar och lådor. Bredd 123 cm, djup 52 cm, höjd 234 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, överdelens ena dörr med skador samt saknar glas, fanerskador, nyckel till glasdörrar saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK