DOSOR, 3 st, silver, olika länder bl.a Italien, 1800-tal, vikt ca 232 gram.

Två med kvadratisk form, en oval med profilerad kant. Den senare med otydliga stämplar men möjligen Lund 1850. De föregående med italiensk stämpel respektive fransk stämpel samt svensk kontrollstämpel. Två stycken invändigt förgyllda. Längd ca 7-8 cm.

Slitage. Repor, märken. Två stycken med graverade monogram/bokstäver. En med glipande hörn.

Lähtöhinta
3 000 SEK