SPEGEL, av Anders Carlsson i Norrköping, verksam (1772-1801). Gustaviansk.

Signerad. Förgylld, bronserad och patinerad. Rak form med genombrutet krön med festong och urnformationer. Höjd 112 cm.

Kompletterade delar, slitage, lös dekordel. Senare spegelglas.

Lähtöhinta
10 000 SEK