STOLAR, 2 st, delvis Thonet, Mellaneuropa, 1900-talets första hälft.

Mörkbetsat lövträ, varav en med klädd sits i blommigt tyg och dekor av guldfärg. En stol märkt "Thonet, Austria".

Slitage. Repor och stötmärken. Skador och sliten stoppning.

Lähtöhinta
1 500 SEK