HÄNGSKÅP, allmoge, Dalarna/Hälsingland, 1800-tal.

Profilerat krön. Dörr med målad dekor av prickar och ränder. Bredd 42, djup 22, höjd 47,5 cm.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK