KAFFESERVIS, 3 delar, silver, GEWE, 1976. Vikt ca 1066 gram.

Rokokostil, Uppsvängd bladhölstrad hänkel. Dekor av kartuscher och bladverk. Sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda. Kaffekannans höjd 19 cm.

Några repor. Inristat personnummer.

Lähtöhinta
4 000 SEK