SÄNG, järn, omkring år 1900.

SÄNG, järn, omkring år 1900.

Svartmålat järn med detaljer i mässing. Genombrutna gavlar. Yttermått bredd 90, längd 180 cm. Gavlar med höjd ca 112 respektive 139 cm.

Bruksslitage. Skador vid fäste.

Lähtöhinta
2 000 SEK