SERVISDELAR, 28 st, stengods, Signe Persson-Melin, Boda Nova, 1900-talets fjärde kvartal.

2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 6 djupa tallrikar, 6 assietter, 6 tallrikar, 6 skålar på fot.

Salt och pepparkar i rostfritt stål samt servettringar i trä medföljer. Bruksslitage, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK