Gustaf Möllenborg

(1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(1796-1851)

VINKARAFF, glas och silver, firma Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1881.

Glaset med slipad och graverad floral dekor. Hänkel och lock med växt- och vinrankeornamentik. Höjd ca 34 cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre buckla.

Lähtöhinta
4 000 SEK