Nystilar

Nystilar

SÄNGBORD, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Bemålade. Raka avsmalnande ben, dekorerade med fleuroner. I sargen dörrpar, låda samt skrivskiva. Längd 40,5, bredd 33,5, höjd 67 cm.

Slitage, nagg, färgbortfall.

Lähtöhinta
2 500 SEK