MODELLBÅT. "Elsie", 1900-talets första hälft.

Längd 95, höjd inkl fot 84 cm.

Smärre fläckar och bruksslitage.

Muut tiedot

Fiskeskonaren "Elsie" byggdes 1910 i Essex, Massachusetts. Hemmahamn i Glouchester och förliste S:t Lawrence-bukten 1935.

Lähtöhinta
3 000 SEK