SAMLING LOCKDOSOR OCH VAS, 10 st, stengods, Sawankholok, Thailand, 1400-tal.

Dekor av stiliserat bladverk i grått och brunt. Diameter 3,5 - 6,5 cm. Vasens höjd 4 cm.

Några mindre nagg och bränningsdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK