BÖNEMATTA, Hereke, Turkiet, silke, 1900-talets slut, ca 110 X 74 cm.

Röd bönenisch med hängande polykrom ampel med detaljer i metalltråd. Tre bårder med olika polykroma mönster.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK