SÄNGGAVLAR, ett par, "Ulrika", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Bränmärkt. Mått för madrass ca 80 cm brett. Yttermått längd 92, höjd 67 respektive 78 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK