Hilkka Mekri

(Suomi, 1917-1988)
Hilkka Mekri
(Suomi, 1917-1988)

KERAMIKPLATTA, Hilkka Mekri, Arabia, signerad, omkring 1900-talets mitt.

Motiv av lekande barn i parkmiljö. Signerad HM. Plattan mäter ca 20 x 20 cm.

Smärre slitage. Repor. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet