TYGFRAGMENT, Egypten, troligen koptiska och ca 300-800 e.Kr.

Fragment. Troligen från bård på klädnad. Dekor med linjer, röd botten. 8 x 7 cm.

Slitage. Smuts. Skador. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
1 200 SEK