POKALVAS, silver. Johan Högstedt(1785-1819) Kalmar otydlig årsstämpel trol 1798. Ca 330g.

Konisk form, dekor av bladverk och monogram. Spår av invändig förgyllning. Höjd 17,5 cm.

Obetydliga repor och ytslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK