LAMPA, Triplex pendel, Johan Petter Johansson, 1900-talets första hälft.

Lackerad metall samt bemålning. Fäste för montering på plan yta. Utdragbar arm i två led. Max längd ca 305 cm.

Slitage, repor, bucklad, anlupet, färgfläckar. Något böjd arm. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK