KÄRL, lergods, troligen forntida, Persien.

Bestående av tre sammanlänkade kärl varav ett med pip. Ristad dekor. Höjd 10 cm.

Slitage, smuts, nagg, en del med kantavslag. Lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK