SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Fanerad i mörkbetsad björk. Utfällbar skiva. Svängda ben. Spelbrickor medföljer. Längd 85, bredd 42x2, höjd 76 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Mindre fanerskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK