CHIFFONJE, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.

Rak form, bemålat. 3 lådor. Klaff med bakomliggande lådinredning. Bredd 125,5, djup 57, höjd 129,5 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage. En list lös, samt list med spricka. Senare beslag/lås. Lås saknas. Påbättrad målning. Renoverad kompletterad. Smuts och kraftiga fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK