SKÅL, silver, Heinrich Mau, Dresden, Tyskland, tidigt 1900-tal. Vikt ca 390 gram.

Fasetterad form, genombruten kant. Med glasinsats. Diameter ca 22 cm.

Slitage, repor och nagg samt anlupet.

Lähtöhinta
2 000 SEK