FIGURIN, lergods, Josef Lorenz för Goldscheider, Modellen formgiven ca år 1939.

Terrakotta, delvis glaserad i gult på svart oval sockel. Märkt 8462 och etikettmärkt. Höjd 41 cm.

Slitage. Repor. Krackelyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK